Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2002464
Biga'da Eğitim PDF Yazdır e-Posta

İlçemizde eğitim düzeyi, kalitesi ve başarı oranı oldukça yüksektir. 33 ilköğretim okulu ve 9 lise ve dengi okulda yaklaşık 13.000 öğrenci eğitim görmektedir.

Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde; Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler bölümleri mevcut olup toplam 3.200 öğrenci eğitim görmektedir.

Biga Meslek Yüksekokulundaise; Elektrik, Seracılık, Makine, Mobilya ve Dekorasyon, Deri Teknolojisi, Otomotiv Teknolojisi, Süt ve Ürünleri Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Kooperatifçilik, Pazarlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi, Büyük ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği bölümleri mevcut olup toplam 1000 öğrenci eğitim görmektedir.

İlçemizde yaygın eğitim faaliyetleri Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce yürütülmektedir.

Her yıl düzenli olarak açılan Mesleki ve Teknik Kurslara, Sosyal ve Kültürel Kurslara 2009-2010 öğretim yılı itibariyle açılan 146 kurs faaliyetine 3137 kursiyerin katıldığı görülmektedir.

Biga Mesleki Eğitim Merkezinde her yıl tüm meslek dallarıyla alakalı Çıraklık ve Kalfalık Kursları açılmakta ve yüzlerce öğrenciye verilen eğitim sonucu belgeleri sunulmaktadır.

Ayrıca ilk ve ortaöğretim öğrencilerine eğitim desteği veren 5 adet dershane ilçe merkezimizde faaliyet göstermektedir.

İlçemizde okuma yazma oranı % 99'dur.

İlçemizde Biga Belediyesince tahsis edilen mekanda hizmet gören 1 Halk Kütüphanesi, tiyatro, konferans, sempozyum, panel, okul programları gibi her türlü etkinliğe cevap verecek nitelikte olan Belediye Kültür Sarayı mevcut olup, ayrıca Sinema Salonları ile de sürekli aktiftir.

Özelleştirme İdaresi’nden Belediyemize tahsisini gerçekleştirdiğimiz eski Tekel Binası’nın restorasyon çalışmalarını tamamlayarak Bilgi, Kültür ve Sanat Evini öğrencilerimizin hizmetine açtık.

Bilgi Evi; kütüphane, etüt salonları, bilgisayar laboratuarı ve idari ünitelerden, Kültür Sanat Evi; sergi salonu, mesleki eğitim derslikleri, müzik eğitim atölyesi, eğitim-seminer salonu, aerobik salonu ve kafeteryadan oluşmaktadır

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi