Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:584
İçerik Okunma:1835453
İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ PDF Yazdır e-Posta

 

İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ HAKKINDA DUYURU

 

Sayın Üyemiz; İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca yetkilendirilmemiş iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi veya ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden alınması, işverenin 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun ilgili maddesinde geçen yükümlülüğünü yerine getirmediği manasına gelmesi yanında, üyelerimizin aynı Kanunun 26. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde geçen idari para cezası ile karşılaşmasına neden olacaktır.

 

Üyelerimizin yukarıda bahsi geçen yetkilendirilmemiş kişi veya kurumlardan hizmet almasını önlemek amacıyla;

 

Bireysel sözleşme yapılan İşyeri Hekimi veya İş Güvenliği Uzmanlarının sertifikasının www.isgkatip.csgb.gov.tr internet bağlantısından sorgulanıp SGK kaydının işyeri üzerinde gösterilmesini müteakip İSG-KATİP üzerinden sözleşme yapılarak hizmet alınması mümkün olabileceği,

 

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile sözleşme yapılmadan önce yetkili bir kurum olup olmadığının www.isgkatip.csgb.gov.tr internet bağlantısından sorgulanıp yetkili bir kurum olduğunun anlaşılması halinde İSG-KATİP üzerinden sözleşme yapılarak hizmet alınması mümkün olabileceği hususları üyelerimize önemle duyurulur.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi