Arama Yap

E-Mail Bülteni


 


    


İstatistikler

Kategori:20
İçerik:478
İçerik Okunma:1496576
BİGA TSO’DA 19’ncu DÖNEM GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI. PDF Yazdır e-Posta

BİGA TSO’DA 19’ncu DÖNEM GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR işbirliğinde KOSGEB destekli girişimcilik eğitimlerinin 19’ncusu 24 Ekim 2017 Salı günü 25 girişimci adayının katılımı ile başladı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonu’nda başlayan eğitimde 4 gün boyunca iş kurma süreci, iş planı yazılması ile ilgili kurallar, finans, pazarlama ve pazar araştırma ile ilgili bilgiler verilecek.

KOSGEB’in girişimcilik desteğinden faydalanmak isteyen, sermaye sahibi, kendi işini kurmak isteyen ve iş fikri olan kişilere verilen eğitim Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştiriliyor ve Uluslararası Pazarlama Danışmanı Dr.Sadık Vural tarafından veriliyor.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan; ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla, Biga TSO, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde 24-27 Ekim 2017 tarihleri arasında Biga’da "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenlediklerini açıkladı.

Doğan; “Biga TSO olarak, kente yeni girişimciler kazandırabilmek en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor. Biga’da girişimciliğin desteklenmesi ve başarılı işletmelerin kurulması amacıyla başlattığımız Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimizle iş fırsatlarını değerlendirmek isteyen girişimci adaylarına rehberlik etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

“GİRİŞİMCİLİĞİN DESTEKLENMESİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Türkiye’nin genç ve dinamik nüfus yapısıyla çok önemli bir insan kaynağına sahip olduğunu belirten Doğan, bu kaynağın etkin kullanılabilmesi adına daha fazla iş fikrine ve daha fazla girişimciye ihtiyaç duyduklarını söyledi. Ülkenin geleceğinin gençlerde olduğunu dile getiren Doğan: “Gençler ekonominin içinde oldukça, ekonomiye fayda sağladıkça hem şehrimiz hem de ülkemiz gelişecek. Biga büyürse Türkiye büyür sloganımızın bir benzerini de gençlerimiz için kullanabiliriz. Biga’nın gençleri geliştikçe, büyüdükçe Biga büyüyecektir.” ifadelerini kullandı.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


 

  

 

 

 

 


 tobb hizmetleri hk


  

 

 

 

Copyright © 2011 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi