Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2002544
BİGA TSO YENİ HİZMET BİNASI TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI. PDF Yazdır e-Posta

alt

 

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO)’nın yeni hizmet binasının temeli 31 Mayıs 2012 tarihinde görkemli törenle atıldı.

 

 

Biga TSO tarafından Kevser Özengil Caddesi 125.Yıl Köprüsü karşısında bulunan arsada yapılan yeni hizmet binası temel atma törenine Çanakkale Valisi Güngör Azim TUNA, Biga Kaymakamı Fatih GENEL, Biga Belediye Başkanı Mehmet ÖZKAN, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza TEKİN, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban KARATAŞ, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali ÇALIŞKAN, Gelibolu TSO Başkanı İbrahim ÖZEN, Gönen Ticaret Odası Başkanı Hasan ÖZÇAĞLAYAN, Biga Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fahrettin DENİZ, Biga Ziraat Odası Başkanı Beytullah ELMACI, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet ÖKSÜZ, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sabri KURT, Biga Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı A.Hamdi ÖZDEMİR, Biga İş Adamları Derneği Başkanı Habib YENİ, Biga Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Şemun TAYYAR, Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tunçay YAŞAR, Biga TSO Meclis Başkanı Hasan PIRNAL ve meclis üyeleri, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, kamu ve özel sektör yöneticileri, oda üyeleri, diğer oda ve borsa yöneticileri ile çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.

 

Biga TSO Başkanı Tunçay YAŞAR yaptığı konuşmada; “Odamızın kuruluşunda emeği geçen saygıdeğer kurucu üyelerimize, yönetim organlarında görev almış değerli büyüklerimize şükranlarımı sunuyor; ahirete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası, 1973 yılında kurulmuş ve faaliyetlerini önce Bayram Sokak ve Çan Caddesi’nde kiralık binalarda sürdürmüştür. İnşaatına 1985 yılında başlanan şu anki üç katlı hizmet binamız 1986 yılından beri üyelerimize hizmet vermeye devam etmektedir.

Son yıllarda Biga, Türkiye`nin gerek tarımsal, gerekse sanayi üretimi açısından en hızlı gelişme bölgesi olan Güney Marmara`nın önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Biga gelişip değiştikçe, bu gelişim ve değişmeye liderlik etmek durumunda olan Biga Ticaret Sanayi Odamızın görev ve sorumlulukları da artıyor. Sayıları ve yatırımları büyüyen, satınalma ve satış coğrafyaları genişleyen üyelerimizin önünü açmak durumundayız.

Bunun doğal sonucu olarak, gelişen ve büyüyen ilçemizde Odamız üyelerine ve halkımıza daha iyi ve kaliteli hizmetler sunabilmek amacıyla 2009 yılında Oda meclisimizin uyumlu çalışmalarının bir neticesi olarak vermiş olduğu onayla Oda yönetimimiz tarafından üzerinde bulunduğumuz 2.586 metrekarelik arsa satın alınmıştır.

Buradan, bu arsanın Odamıza kazandırılmasında katkısı olan Oda meclis üyelerimize ve özellikle de gelmiş geçmiş tüm üyelerimize Oda yönetimim adına şükranlarımızı ifade etmek istiyorum.

1973 yılından bu yana bölge ekonomisinin yönlendiricisi olan Biga Ticaret ve Sanayi Odası, 9 meslek grubunda toplam 1550 kayıtlı üyeye sahiptir.

Odamızda 2009 yılında başlayan kurumsallaşma çalışmaları, 2010 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'nin uygulanmaya başlamasıyla ivme kazanmıştır.

Bunun bir sonraki aşaması olarak da, 2011 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi sürecine dahil olmuştur.

İşte bu noktada, stratejik yönetim kavramı Odamızın gündemine gelmiştir. Küreselleşmenin beraberinde getirdiği baş döndürücü teknolojik devrim ve değişim sadece özel sektörün değil, kamunun ve meslek kuruluşlarının rollerini arttırarak, iş yapma yöntem ve biçimlerini de değiştirmiştir.

Özel sektörün temsilcisi olan ticaret ve sanayi odalarının da rekabetçi bir dünyada üyelerinin beklentilerinin ötesinde hizmet sunma anlayışına sahip olması, üyelerinin rekabet güçlerini arttırması, bölgelerinde girişim ve girişimcilik ikliminin geliştirilmesi yönünde roller üstlenmelerini gerektirmiştir.

Biga TSO, kurumsal gelişimi ve hizmet kalitesi adına en kısa zamanda kendine ait modern hizmet binası ile üyelerine hizmet vermeyi bir numaralı Stratejik hedefi olarak belirlemiştir. Bunun için gerekli olan kadro teşkilat yapısını da yeniden belirlemiştir.

Biga TSO her zaman gelişime açık bir süreci benimsemiş ve bundan böyle de aynı prensibini Biga’nın ve üyelerinin gelişimi ve güçlenmesi yönünde sürdürecektir. Bu anlamda Biga TSO kendisinin ve üyelerinin Kurumsal yapılarının geliştirilmesi ve bu süreci bölgenin ekonomik ve sanayi yapısının gelişiminde kullanmayı ana hedeflerinden birisi olarak belirlemiştir.

Özellikle de şunu belirtmek isterim ki, bizler ticaret ve sanayi erbabı olarak, Türkiye’mizin 2023 vizyonuna uygun olarak yatırımların ve istihdamın artması, ticaretin gelişmesi, ihracat hacminin büyümesi; özet olarak ülkemizin kalkınması, vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda faaliyetlerini sürdürerek, batılı ülke standartlarına ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Yeni hizmet binası düşüncesi ilk kez kafamızda oluştuğunda, Biga'nın adeta bir sivil toplum merkezi gibi olması gerektiği konusunda bir yaklaşımla dizayn edilmesi gerektiği kanaatine vardık. Biliyorsunuz, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, 25 kişilik meclisi ve üyeleri ile sivil toplumun her noktasında da aktif görevler alıyor. Hizmet binamızı imkanlarımız yettiğince geniş kesimlere açacağımızı böylece bir kez daha ifade ediyorum.

Güçlü bir Ticaret ve Sanayi Odası, Biga’nın istikrarı ve ekonomisi için çok önemlidir. Odanın 40 yıllık geçmişinde her zaman bölgemizin gelişimi için önemli çalışmalar yapılmıştır. Biga Ticaret ve Sanayi Odası her zaman bölgesel gelişim sürecinin içerisinde olduğu gibi gelecekte de bölgemizin tüm gelişim süreçleri içerisinde yerini alacaktır. Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın daha güçlü bir yapı kazanması bölgemiz adına önemli bir faktördür. Bu amaçla hem Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın hem de bölge ekonomisinin doğru yönlendirilmesine katkı sağlayacak bu hizmet merkezinin işlevlerinin büyük olacağını düşünüyorum.

Her geçen gün büyüyen ve kabına sığmayan, müreffeh, mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı bir Biga rüyasının gerçekleştirilmesine katkıda bulunacağını umut ettiğimiz Biga TSO yeni hizmet binasının temelinden çatısına kadar İlçemize kazandırılmasında emeği geçen ve geçecek herkese teşekkürlerimi sunarken, burada özellikle, bu arsanın Odamıza kazandırılmasında vermiş olduğu destekten dolayı Belediye Başkanımız Sayın Mehmet ÖZKAN’a teşekkürlerimizi sunuyorum. Ayrıca, inşaatımızda kullanılacak betonun çimentosunun tamamını karşılayan Sabancı grubu şirketlerinden Ülkemizin en büyük çimento üreticisi ve sektörünün lider kuruluşu AKÇANSA şirketinin yönetimine de şükranlarımızı sunmak istiyorum.

Şurada gördüğümüz 125.Yıl Köprüsünden başlayan bulvar, Ticaret Borsası'na ve oradan da çevre yoluna uzanıyor. Belediyemiz bu bulvarın yapım çalışmalarına başladı. Biga'nın belki de en geniş ve en canlı bulvarlarından biri olacak.

İnanıyorum ki, bugün huzurla yaşattığımız birlikteliğimizi, geçmişimize borçluyuz ve geleceğe de bu ahenkle taşımak zorundayız. Ben kendi adıma mutluyum, huzurluyum, geçmişi şükranla anıyor; geleceğe ise birlikte kucak açmamızı öneriyorum.

Yeni hizmet binamızın bütün üyelerimize, paydaşlarımıza ve halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Vali Güngör Azim TUNA da törende yaptığı konuşmada, kalkınmada ve ihracatta ticaret ve sanayi odalarının, borsaların ve meslek kuruluşlarının önemli rol oynadığını söyledi. Tuna, binaya yapılan yatırım kadar, personele, üyelere, fuarlara, eğitimlere, danışmanlık çalışmalarına ve araştırmalara da kaynak ayrılması gerektiğini kaydederek, “Böyle güzel bir tesisin ilimizin, Biga’mızın ekonomisine, yatırımlarına, sanayisine, ihracatına ve istihdamına yön verecek kuruluşun bugün burada temelini atmaktan çok mutlu ve gururluyum. Ülkemizin her yerinden gelen sevindirici haberlere, yatırımlara, ihracatlara yeni bir halka ekliyoruz. Biga ilçemizin kalkınmasında önemli bir dönüm noktasındayız ve burada iş adamları için önemli bir tesisin temelini atıyoruz. Her şeyden önce Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nı bugünlere taşıyan değerli iş adamlarına, sanayicilerine ve Biga halkına çok teşekkür ediyorum. İçerisinde dünyaca ünlü markaları, çok önemli ihracat yapan kuruluşları barındıran bu güzide ilçemizin değerli yöneticilerine, esnafına, iş adamlarına, duayenlerine yine buradan tebriklerimi sunuyorum. Bigalılar birçok kez söylediğimiz gibi Cumhuriyetimizin 100. yılında çok iddialı hedefler koymuştur. İhracatta, yatırımda, kalkınmada önemli hedefler belirlenmiştir. İhracatımızı önümüzdeki 10 yıl içerisinde 3 kat artırarak 500 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde dünyanın en zengin 10 ülkesi içerisinde olmayı hedefliyoruz. Kişi başına düşen milli gelirimizi 25 bin dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Bu gelişme ve kalkınmada Ticaret ve Sanayi Odalarının çok önemli rol üstleneceğini düşünüyorum. Bu tesisimizi hem düşünce merkezi, hem iş merkezi, hem yatırım merkezi, hem de eğitim merkezi olarak düşünülmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Biga Kaymakamı Fatih Genel ise “Biga’mız gelişiyor ve bunu kimse engelleyemez artık. Biga çok büyüdü özellikle de tarım, hayvancılık ve sanayi alanında. Bu üç unsur uluslar arası alanda ve standartlardadır” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Özkan’da “Her geçen gün yeniliklere imza atan Biga’mız bugün de bir yeniliğe imza atmakta. Şirin ilçemiz gün geçtikçe daha genişliyor ve daha da başarılı olma yolunda ilerliyor” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından binanın temeli protokol tarafından atıldı.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi