Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:647
İçerik Okunma:1992226
KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMLERİ YAPILDI. PDF Yazdır e-Posta

KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMLERİ YAPILDI.

Çanakkale TSO koordinatörlüğünde 25 Aralık 2012 tarihinde yapılan toplantıda İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na Bahar Yurt seçilirken, başkan yardımcılıklarına Gelibolu’dan Arzu Tuna ile Biga'dan Işıl Özfiliz seçildiler.

alt

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkan ve Başkan Yardımcılarını seçti. ÇTSO Toplantı Salonu’nda Başkan Yardımcısı Kemal Karakaş ve Genel Sekreter Sema Sandal’ın katılımıyla yapılan seçim gündemli toplantıda, Bahar Yurt başkanlığa seçilirken, başkan yardımcılıklarına Arzu Tuna ve Işıl Özfiliz seçildi.

ÇTSO Başkan Yardımcısı Kemal Karakaş, yaptığı konuşmada, Oda olarak kadın girişimcileri çok önemsediklerini ve destek verdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Kırsal alandaki kadınlarımız ekonominin içindeler, bir şekilde üretime katkıda bulunuyorlar. Ancak kentlerdeki eğitimli kadınların daha fazla ekonomik hayata katılması gerekiyor. Kadın girişimcilerin oranı erkeklere nazaran çok düşük ve artması için çalışmamız lazım. Bu nedenle İl Kadın Girişimciler Kurulu’na büyük görev düşüyor” dedi.

İl Kadın Girişimciler Kurulu’na “proje geliştirin” çağrısı yapan ÇTSO Başkan Yardımcısı Karakaş, “Yeni projeler daha çok kadın girişimcilerin ekonomik hayata girmesi demektir. Proje geliştirirken, parayı, sermayeyi bir araç olarak görün. İyi projeye muhakkak kaynak bulursunuz” diye konuştu.

İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu’nun seçimlere katılan 12 üyesi, başkanlığa aday olan Günay Bakır Dereli ile Bahar Yurt arasında oylama yaptı. Seçimi Bahar Yurt kazanırken, başkan yardımcılıklarına oy birliği ile Arzu Tuna ve Işıl Özfiliz seçildi.

Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanı Bahar Yurt, seçimden sonra yaptığı konuşmada, kadın girişimcileri kucaklayacak projeler geliştirmeleri gerektiğini belirterek, “2015 kutlamaları nedeniyle üzerimize daha çok görev düşüyor. Hem bu konuda hem de kadın girişimleri ekonomik hayata kazandıracak yeni projeler geliştireceğiz” dedi.

İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu 15 üyeden oluşuyor. İcra Kurulu’nun Çanakkale’yi temsil eden 9 üyesi Canan Durukan, Deniz Ok Özbaşaran, Nagihan Tuna, Perihan Duman, Selma Sinör, Fatma Songül Aktoprak, Günay Bakır Dereli, Zihniye İnce, Bahar Yurt’un yanı sıra Biga temsilcileri Işıl Özfiliz, Bihter Köşdere Yel, Müzeyyen Işık, Gelibolu temsilcileri Arzu Tuna ve Deniz Güngör ile Çanakkale Ticaret Borsası temsilcisi Hatice Korkmaz İcra Kurulu’nu oluşturuyor.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi