Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2002538
ODA / BORSA ORGAN SEÇİMLERİ TÜZEL KİŞİ TEMSİLCİSİ YETKİ BELGESİ PDF Yazdır e-Posta

ODA / BORSA ORGAN SEÇİMLERİ

 

TÜZEL KİŞİ TEMSİLCİSİ YETKİ BELGESİ

 

Oda / Borsa Organ Seçimlerinde Oy Kullanacak Tüzel Kişi Üyelerimizin Dikkatine

 

alt

 

5174 sayılı Kanunun 81.maddesinin beşinci fıkrası; "(6353 sayılı Kanunun 30 uncu maddesi ile değişik) Tüzel kişi temsilcisi gerçek kişilerin, temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduklarına dair düzenlenmiş imza sirkülerlerinin aslı veya noter tasdikli sureti veya ticaret sicil müdürlüğünden doksan gün içerisinde alınmış yetki belgesinin oy kullanma sırasında ibrazı gerekmektedir.

 

İbraz edilen imza sirkülerinin bir fotokopisi oy kullanılan sandık kurulu başkanına teslim edilir. Ticaret sicil müdürlüklerince organ seçimlerinin başladığı tarihten önceki doksan gün de dahil olmak üzere oda ve borsa organ seçimlerinin yapıldığı aylarda seçim amacıyla tasdik edilen bu belgelerden harç ve hizmet bedeli tahsil edilmez." hükmünü içermektedir.

 

Bu hüküm uyarınca Biga Ticaret Sicili Müdürlüğü'nden doksan gün içerisinde alınmış yetki belgeleri ile oy kullanılabileceğinden; seçimlerde bir yığılma olmaması için örneği Ek'te sunulan bu belgenin tarafınızdan doldurulduktan sonra Biga Ticaret Sicili Müdürlüklerinden harç ve hizmet bedeli tahsil edilmeden şimdiden alınabileceği TÜM TÜZEL KİŞİ ÜYELERİMİZE önemle duyurulur.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi