Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:647
İçerik Okunma:1995446
TOBB HİZMET ŞEREF BELGESİ VE PLAKET TÖRENİ PDF Yazdır e-Posta

BİGA TSO BAŞKANI ŞADAN DOĞAN TOBB HİZMET ŞEREF BELGESİ ve PLAKET TÖRENİ’NE KATILDI.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği camiasının Oda-Borsa Yönetim Kurulu Başkanları ve Meclis Başkanları TOBB iftar yemeğinde bir araya geldi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde 10 ve 20 yıl Süreyle Görev Yapan Delegelerine HİZMET ŞEREF BELGESİ ve PLAKETLERİ 14 Temmuz 2014 tarihinde Ankara’da bulunan TOBB Birlik Merkezi’nde TOBB Başkanı M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU'nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın katıldığı törenle verildi . Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan DOĞAN’ın da iştirak ettiği törene Türkiye’de faaliyet gösteren 365 Oda ve Borsa başkanlarının yanısıra çok sayıda davetli katıldı.

Program kapsamında TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; TOBB camiası olarak; ailede birlik-beraberliğe, kadirşinaslığa, vefaya büyük önem verdiklerini belirterek şöyle konuştu: “Bu kapsamda, delege olarak belirli bir dönemi tamamlayan kardeşlerimize Hizmet Şeref Belgeleri’ni takdim ederiz. Camiamızın geleneği olarak bu töreni her yıl Mayıs ayındaki genel kurulumuzdan bir gün önce yapıyoruz. Ancak Soma’da meydana gelen maden faciasından dolayı, bu yıl 22 Mayıs tarihinde yaptığımız 70. Genel Kurulumuzda, bu töreni yapmadık. Törenimizi erteleyip, Soma için yardım kampanyası başlattık. Yardım kampanyamıza büyük destek oldu. Bu kapsamda toplanan 16 milyon 800 bin lirayı aşan bağışı, Sayın Başbakanımızın huzurunda ilgili kamu kurumuna ilettik. Bu vesileyle; Maden şehitlerimizin geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkan ve bağışta bulunan Oda-Borsalarımıza, iş dünyamıza ve vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise iş adamlarının önemli görevler üstlendiklerini, hatta diplomasi yaptırdıklarını da ifade ederek şunları dile getirdi: “TOBB sadece mensuplarının problemleri için değil, Türkiye'nin dertleri ve aynı zamanda Türkiye'nin dostlarının meseleleriyle de yakından ilgileniyor. Sadece bir projeyi Türk iş adamlarına almak için gittiğimiz ülkeler oldu. Telefon ettiğimiz krallar emirler, sultanlar, cumhurbaşkanları, yazdığımız mektuplar oldu. Son dönemde dış ticarette 35 milyar dolarlık işi Türk İş Adamları, yani sizler aldınız. Tabii sizin bu başarınız, bu kapasiteniz olmasa ben hiçbirinizi tanıtamaz, milyar dolarlık projeleri gerçekleştirebileceğinize referans olamazdım. Dolayısıyla esas maharet sizdeydi. Siz gücünüzü koydunuz, kabiliyetiniz gösterdiniz, o büyük işleri başarabileceğinizi söylediniz, biz de arkanızda durduk ve neticede kazanan Türkiye oldu." dedi.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi