Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2001572
BİGA TÜM RENKLERİYLE FESHANE'DE TANITILDI. PDF Yazdır e-Posta

BİGA FESHANE’DE TANITILDI.

Çanakkale Valiliği öncülüğünde düzenlenen ve İstanbul-Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde 02 Ocak 2015 Cuma günü başlayan "Çanakkale Tanıtım Günleri"nin ilk gününde Biga’nın tarih, kültür, turizm, ticaret ve sanayisine ait değerleri ve yöresel ürünleri vatandaşlarla buluştu.

İstanbul-Eyüp Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisiyle başlayan açılış programı Çanakkale Sanat Tiyatrosu’nun yöremize ait halk oyunları ve Biga Kafkas Derneği Dans Ekibi'nin gösterileri ile devam etti.

Açılış programına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bağımsızlık, özgürlük ve barışın merkezi Çanakkale'nin tanıtım etkinliğinde olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Türk milletinin mensubu herkesin aynı zamanda Çanakkaleli olduğuna dikkati çeken Müezzinoğlu, Çanakkale'nin ülkenin bağımsızlığının, sevginin, hoşgörünün ve medeniyetinin merkezi olduğunu vurguladı.

Müezzinoğlu, Çanakkale ruhunu gelecek nesillere de aktarmak gerektiğine inandığını belirterek, "Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve çalışanları olarak '14 Mart Tıp Bayramı'nı bu sene Çanakkale'de kutlayacaklarını belirtti. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Çanakkale Savaşları Müzesi Projesi'ne değinerek, müze için yaklaşık 3 milyon lira harcadıkları binayı, valilik ve il özel idaresinin emrine tahsil ettiklerini kaydetti. Müezzinoğlu, "Yeter ki Çanakkale'nin ruhunu daha iyi yaşayalım" ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir ve Ali Sarıbaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Biga Kaymakamı Fatih GENEL, Biga Belediye Başkanı İsmail IŞIK, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer KARATAŞ, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan DOĞAN, Biga Ziraat Odası Başkanı Beytullah ELMACI ve iş adamlarıyla standları ziyaret ederek, Çanakkale’nin tüm değerlerini inceleme fırsatı yakaladı.

Feshane’de 200 m2 stand alanında Çanakkale Tanıtım Günlerine destek veren Biga Kaymakamlığı, Biga Belediyesi, Karabiga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret Borsası, Biga Ziraat Odası, Biga Bosna-Hersek Kültür Derneği, Biga Pomak Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği, Biga Kafkas Derneği ilçemizin kültür ve lezzetlerinin yanısıra ikramları ve tadımlıklarını da organize ederek geniş kapsamlı bir organizasyonda yer aldı.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi