Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:647
İçerik Okunma:1992285
BİGA TSO MÜŞTEREK MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI ÇANAKKALE’DE YAPILDI. PDF Yazdır e-Posta

BİGA TSO MÜŞTEREK MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI ÇANAKKALE’DE YAPILDI.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2015 yılı Mart ayı Meclis Toplantısı ve 2015 yılı birinci Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı 10 Mart 2015 tarihinde Çanakkale TSO Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Çanakkale savaşlarının 100.yıl münasebetiyle Türkiye’deki tüm oda ve borsalara yaptığı davet kapsamında Biga Ticaret ve Sanayi Odası Mart ayı Meclis toplantısını ve 2015 yılı birinci Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’nı 10 Mart 2015 Salı günü Çanakkale TSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yaptı.

Biga TSO heyetine, ÇTSO adına Yönetim Kurulu üyeleri Sadık Aydoğan, Fatih İş, İbrahim Gürbüz ve Genel Sekreter Sema Sandal ev sahipliği yaparken, Biga TSO Heyeti’nde Meclis Başkanı Eşref Temiz, Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan ile birlikte Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komite üyeleri yer aldı.

alt 

Biga TSO’nun ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’ndaki toplantısına Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Özen de katıldı.

Çanakkale TSO adına “hoş geldiniz” konuşması yapan Sadık Aydoğan, “Odamızın daveti üzerine Biga TSO’nun Müşterek Meslek Komiteleri toplantısını ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapma kararı almasından son derece mutluluk duyduk. Sizleri burada görmek bizleri son derece gururlandırdı. Çanakkale Türkiye’nin manevi başkentidir. Biz buraya gelen diğer Odalardan arkadaşlarımıza diyoruz ki; eğer ülke olarak bugünleri gördüysek, yaşıyorsak Çanakkale Savaşları sayesindedir. Bu anlamda sadece biz değil, Türkiye’de herkes Çanakkalelidir” diye konuştu.

 

ÇTSO’nun faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi veren Sadık Aydoğan, ÇTSO’nun bir yıldan fazla bir süredir faaliyetlerini sürdürdüğü Kongre ve Fuar Merkezi’nin aynı zamanda birçok önemli konferans ve etkinliğe de ev sahipliği yaptığını belirtti. Kent merkezindeki Çanakkale Evi ve restoranının turizmin hizmetinde olduğunu ifade eden Aydoğan, şöyle konuştu: “Üniversite-sanayi işbirliğinin örnek projesi olan ÇTSO Ar-Ge Merkezi’nin birincisi yetmedi, ikincisini yapıyoruz. Games of Troy ve Su Gösterileri Sistemi 100.Yıl projelerimiz arasında yer alıyor. Çanakkale Yat Limanı ile Lapseki Balıkçı Barınağı ve Yat Limanı projelerimizi hayata geçirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Çanakkale’ye Kruvaziyer Limanı yapılması projesini ısrarla destekliyoruz. Ezine’ye süt ürünlerini işleyecek bir Gıda İhtisas OSB kurulması için çalışıyoruz. Çan’da Dr. İbrahim Bodur OSB kurulması için çalışıyoruz.”

Aydoğan’ın konuşmasının ardından Biga Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı Meclis toplantısına geçildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Biga TSO Meclis Başkanı Eşref Temiz, ÇTSO yönetimine misafirperverlikleri için teşekkür ederek, “Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu yıl Mart ayı meclis toplantımızı Çanakkale il merkezinde yapmak istedik. Toplantımıza evsahipliğinden dolayı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine şükranlarımızı sunuyoruz. Hepinizin bildiği üzere bu yılın farklı bir anlamı var. “Tüm Dünyaya bir kez daha, en güçlü şekilde BARIŞ” mesajları vermek istiyoruz. Çanakkale’nin bir barış kenti, barışa ev sahibi olan bir kent olduğunu en iyi şekilde anlatmak istiyoruz. Bunun için buradayız.” dedi.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan da konuşmasında, “Düzenlenen bu toplantıda sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyor ve siz saygıdeğer katılımcıları saygıyla selamlıyorum. Bu toplantıyı 3 bakımdan anlamlı ve önemli buluyorum. İlki BİRLİK duygusudur. Burada Gelibolu’dan, Biga’dan, Çanakkale’den gelip birlik ruhu içinde toplandık. Tıpkı bundan 100 yıl evvelki gibi Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gelip burada toplananlar vardı. Onların aziz hatıralarını bu vesileyle saygıyla anıyorum.

İkincisi ÇANAKKALE RUHU’dur. Bu ruh, ülkesini kendisinden öte sayanların yarattığı bir ruhtur. Bizde Çanakkaleliler olarak, hangi işle uğraşırsak uğraşalım, Çanakkale Ruhuyla hareket ediyor, Ülkemize değer katmaya çalışıyoruz. 100 yıl evvel ki atalarımız bu topraklarda toprak olanlardır, bizde bu topraklarda değerler çıkarmaya çalışanlarız.

Üçüncüsü, İSTİKLAL ve İSTİKBAL’dir. 100 yıl evvel atalarımız İstiklalimiz için çabaladılar. Bugün bizlerde her toplantımızda, her çabamızda BU ÜLKENİN istikbali yani geleceği için çalışıyoruz.

Çanakkale’nin yarattığı destan bize mesajlar veriyor.

ü  Fakir kalsak da ilhamımızı Çanakkale’den alıp yeniden işe koyulmalıyız. 

ü  Tutsak kalsak da, Çanakkale gibi dik duruş sergilemeliyiz.

ü  Zayıf ve mağdur olsak da Nusrat Mayın gemisi gibi zoru bozmalıyız.

ü  Yıllar önce okullarını bırakıp mücadele edenler gibi özverili olmalıyız.

Buradan toplantımız katılanlara teşekkür etmek istiyorum. Dinamik çalışmalarıyla göz dolduran, kente ve ekonomimize önemli katkılar sunan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkürlerimi sunuyorum. Örnek çabaları ve kalitesiyle kabuğunu kıran ve örnek bir Borsa olan Çanakkale Ticaret Borsası’na ve Sayın Kaya Üzen’e teşekkür etmek istiyorum. Denizin diğer yakasında olsa da, oradakilerin yakasını biraraya getirmek için var gücüyle çabalayan ve bulunduğu topraklardan ilhamını alan Gelibolu TSO’ya Ve Sayın İbrahim ÖZEN’e teşekkür ediyorum. Saydığım oda ve borsalarımızın bugün burada bulunan bulunmayan tüm yönetim kurulu üyelerine, meclis kurullarına, çalışkan personeline şükranlarımı, tebriklerimi aktarıyorum.” dedi.

Biga TSO’nun Meclis Toplantısı’nın ardından 6 ayda bir yapılan Müşterek Meslek Komiteleri toplantısına geçildi. Toplantıda, komite başkanları komitelerinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ise, ev sahipliği için bir kez daha ÇTSO’ya teşekkür etti ve “Çanakkale Yat Limanı ve Kruvaziyer Limanı projelerine bizler de sahip çıkıyoruz ve destek veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Özen’in de kapanış konuşmalarının ardından, Biga TSO temsilcileri kent merkezinde Su Gösterileri Sistemi’ni izledi ve topluca akşam yemeği yendi.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi