Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2001648
BAŞIMIZ SAĞOLSUN… PDF Yazdır e-Posta

alt

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan DOĞAN, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da meydana gelen bombalı terör saldırısına ilişkin olarak bir açıklama yaptı. Barışı ve kardeşliği hedef alan, masum insanların canına kasteden bu tür terör olaylarını şiddetle kınadıklarını söyleyen Doğan’ın açıklaması şöyle;

 

Henüz şehitlerimizin acısı tazeyken, Suruç’ta katledilen gençlerimizin acısı yüreğimizde koca bir taş gibi dururken ve yakın geçmişimizdeki birçok acı can kayıpları hakkındaki sorular vicdanlarımızı ve kafamızı rahatsız ederken, 10 Ekim Cumartesi günü Ankara’dan gelen haberle soğumasına fırsat verilmeyen yüreğimiz bir kez daha yandı. Uzun zamandır şiddet ve ölüm haberlerinin hayatımızın bir parçası haline geldiği ülkemizde, bu durumu kabullenmeyerek tüm ülke için barış isteyen insanlar, hain bir saldırı sonucunda hayatlarını kaybettiler. “Ne de çok özlemişiz gökyüzüne kansız bakmayı” yazan pankartları ile tüm ülke için barış çağrısı yapan güzel ülkemizin güzel insanları, vahşi bir şekilde katledildiler. Hepimizin başı sağolsun. 

Terörün ve şiddetin her türlüsünü lanetliyorum. Ankara saldırısıyla doruk noktasına ulaşan şiddet olaylarının sorumlularının bulunarak, bu yasadışı örgütlenmelerin ortadan kaldırılması en büyük temennimiz. Özellikle bulunduğumuz seçim arefesi döneminde, ülkenin siyasi  figürlerinin bir an önce somut önlemler alarak bu gidişata bir dur demesi gerekmektedir. Yaşadığımız sosyo-politik problemlere geçici ve devşirme hükümetin çözüm üretemediği; gerek ekonomik gerekse sosyal istikrar ve toplumsal refah için tüm toplumu kucaklayan bir iktidar çözümünün bulunması gerekliliği de ortadadır. 

Bugün, artık hepimizin gerginlik yaratacak söylemler ve olaylar karşısında sağduyulu olup, birlikteliğe odaklanması zorunludur. Irk, dil, din, mezhep ve hatta kimliğimiz ne olursa olsun, bu ülke topraklarında yaşayan herkesin kardeş olduğuna ve ancak birbirmize kenetlenirsek bir güç doğurabileceğimize, başta siyasi aktörler olmak üzere, her zamankinden daha çok inanmamız gerekmektedir. Türkiye bir Ortadoğu ülkesi değildir ve hiçibr zaman olmayacaktır. Çünkü bu vatanın evlatları, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, hep daha ileri bir demokrasi ve daha refah bir toplum için çalışmaktadır ve bunun için de çalışmaya devam edecektir.

 
Ülkemizde bir daha böyle bir acı yaşanmaması
temennisiyle...”

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi