Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2001611
BİGALI GİRİŞİMCİ ADAYLARI İÇİN SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ. PDF Yazdır e-Posta

BİGALI GİRİŞİMCİ ADAYLARI İÇİN SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile 21-30 Aralık 2015 tarihleri arasında Biga’da yedincisi düzenlenen UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’ni başarıyla bitiren girişimci adaylarına belgeleri 12 Ocak 2016 günü Biga Belediyesi’nde yapılan törenle verildi.

Girişimcilik Eğitimi belge törenine Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, KOSGEB Çanakkale Müdürü Yusuf Harbi, SGK İl Müdürü Basri Tümsek, Biga OSB Müdürü Mustafa Yalçın, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü V.Mustafa Yıldırım, Biga Ziraat Odası Başkanı Beytullah Elmacı, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Emin Aktaş, Biga Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Ünal, Biga Kent Konseyi Başkanı Sedat Şahin, Biga TSO Meclis Başkanı Eşref Temiz, Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan DOĞAN, oda yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile girişimci adayları ve basın mensupları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Biga TSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan BEYPAZARLI: “Odamız, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile 21-30 Aralık 2015 tarihleri arasında 25 kursiyer ile başlayan ve bugün burada 24 kursiyerimizin mezun olduğu yedincisini düzenlediğimiz UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’nin belge törenine hoş geldiniz, teşriflenizle bizlere şeref verdiniz. Çok değerli girişimci adaylarımız, Bölgemizde girişimciliğin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü işbirliği ile Odamızda yedincisi gerçekleştirilen “UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ”ni başarıyla tamamladınız. Sizlerin de bildiği gibi bu eğitimler yeni işyerlerinin açılmasına ve yeni istihdam alanları oluşmasına katkı sağlamaktadır.

Eğitimlere katılan girişimcilerimiz yalnızca kendilerine değil, ülke ekonomisine de katkı sağlayacaklardır. Bigamıza ve sizlere hayırlı uğurlu olsun. On gün boyunca eğitimci Sadık Vural ile birlikte bu eğitimi en iyi şekilde sürdürerek, eğitim sonunda sertifika almaya hak kazandınız. Sizleri tebrik ediyoruz. Eğitimleri başarıyla tamamladığınız ve yeni iş fikirlerinizi hayata geçirdiğiniz taktirde 50 bin TL hibe ve 100 bin TL’ye kadar 0 faizli kredi desteği sizleri bekliyor.

Bugün çağımız bilim ve teknoloji çağı. Bu çağda bir çok yatırım alanı var. Onları da gözden geçirmek gerekiyor. Tek alanda değil birçok alanda işler yapılabilir. Ama büyük projeler büyük hedefler yavaş yavaş hazmederek yapılmalıdır. Son olarak, bu eğitimi başarıyla tamamladığımız için hepinizi tebrik ediyorum.” dedi.

Biga Belediyesi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen programda bir konuşma yapan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan Oda olarak girişimcilik eğitimi programına önem verdiklerini belirterek bu kapsamda bugüne kadar yaklaşık 160 kursiyere sertifikalarını verdiklerini söyledi. Doğan, " Şehrimizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişiminin hızlanması ve rekabet gücünün artması Biga TSO olarak öncelikli görevlerimiz arasındadır. Bu amaç doğrultusunda yapılacak çalışmalarda, girişimcilere her zaman çok ihtiyacımız vardır. Girişimci, yeni bir ürünü veya hizmeti, hayal gücü sayesinde kafasında oluşturabilen ve bu fikri uygulayabilecek cesaret ve beceriye sahip olan kişidir. Sizler, Odamız, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile almış olduğunuz eğitim sayesinde almaya hak kazandığınız sertifikanızla bu fikirlerinizi bir işe dönüştürme fırsatı yakalamış bulunmaktasınız. Elinize geçen bu fırsatı çok iyi değerlendirerek, hem kendiniz hem de ilçemiz için katma değer yaratacak işler başaracağınıza inancımız tamdır." şeklinde konuştu.

KOSGEB Çanakkale Müdürü Yusuf Harbi, İŞKUR Çanakkale Müdürü Ali Çalışkan, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’ın konuşmalarının ardından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi