Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:647
İçerik Okunma:1992219
BİGA’DAKİ DEVLET DESTEKLERİ SEMİNERİNE İLGİ BÜYÜKTÜ. PDF Yazdır e-Posta

BİGA’DAKİ DEVLET DESTEKLERİ SEMİNERİNE İLGİ BÜYÜKTÜ.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ve Biga’da bulunan diğer oda üyelerinin ve girişimci adaylarının devletimizin çeşitli organları tarafından sağlanmakta olan proje ve hibe destekleri ile teşvikler hakkında bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla 04 Şubat 2016 Perşembe günü saat 18.00’de Biga Belediyesi toplantı salonunda finansmana ulaşmanın yol haritası semineri düzenlendi.

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan: “Biga Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimize ve girişimci adaylarına devletimizin çeşitli organları tarafından sağlanmakta olan proje ve hibe destekleri ile teşvikler hakkında sizleri bilgilendirmek amacıyla düzenlemiş olduğumuz seminerimize katılımlarınızdan dolayı sizlere Yönetim kurulumuz ve Oda meclisimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Bizlere bu seminerin icrasındaki katkılarından dolayı kurum müdürlerimize teşükkür ederim. KOBİ'lerimizin yeni istihdam oluşturma, yeni ürün ve hizmet geliştirme, girişimciliği ve ülkemizin rekabet gücünü artırma gibi hususlarda çok önemli rol oynadıkları yadsınamaz bir gerçektir. Bu nedenle Biga TSO, üyesi olan KOBİ'lerin büyümelerini teşvik etmek, 2016 yılının onlar için bir atılım yılı olmasını sağlamak amacıyla üyelerinin faydalanabilecekleri destek ve finansman modelleri hakkında detaylı bir bilgilendirme yapmayı vazife olarak gördü. Hedefimiz, tüm işletmelerin bu desteklerden yararlanması. Küçük adımlarla yola çıkarak, önce küçük bir tohum ekerek işlerimizi büyütmemiz lazım. Bugün burada sizlere değerli konuklarımız tarafından aktarılacak bilgilerin faydalı olacağını umuyorum. Seminer sonunda sanıyorum soru-cevap bölümü de olacak. Seminerimizin başarılı geçmesini ve yeni proje ve fikirlerin doğmasına vesile olmasını diliyorum. Önümüzdeki dönemlerde düzenleyeceğimiz yeni seminerlerde buluşmak dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Çok yoğun bir katılımın olduğu gözlenen seminerde; SGK Çanakkale İl Müdürü Basri Tümsek tarafından sigorta prim teşvikleri, teşviklerden yararlanma koşulları, KOSGEB Çanakkale Müdürü Yusuf Harbi tarafından KOSGEB destek programları, KOSGEB’in bankalarla yaptığı kredi sözleşmeleri, içeriğinde 15 farklı kalemde destek bulunan Genel Destek Programı, KOBİ Proje Destek Programı ve henüz işyerini kurmamış girişimciler için Girişimci Destek Programı, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke tarafından İŞKUR işveren hizmetleri başlığı altında işbaşı eğitim programları, işçi bulmaya aracılık, nitelikli işgücü yetiştirme, işçi-işveren anlaşmazlıkları çözümü ve istihdamı koruyucu ve artırıcı mali destekler ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran tarafından da ajansın görev ve sorumlulukları ile proje ve faaliyet destekleme çalışmaları hakkında kapsamlı bilgiler verildi.

Devlet desteklerine, hibe ve kredilere ulaşmanın yol haritasının kapsamlı bir şekilde anlatıldığı ve yaklaşık iki saat süren seminere Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ve yönetim kurulu ile meclis üyeleri, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Lokantacılar Odası Başkanı Emin Aktaş, Biga Kahveciler Odası Başkanı Ahmet Ünal, Biga OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erdil Çağlayan, oda üyeleri ile çok sayıda girişimci ve basın mensupları katıldı.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi