Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:647
İçerik Okunma:1992743
BİGA TSO HEYETİ DUBAİ’DE İŞBİRLİĞİ FIRSATLARINI ARAŞTIRDI. PDF Yazdır e-Posta

BİGA TSO HEYETİ DUBAİ’DE İŞBİRLİĞİ FIRSATLARINI ARAŞTIRDI.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri ve üye iş adamlarından oluşan 30 kişilik heyet, yurt dışı ticaret hacimlerini artırmak ve yurt dışındaki ticari ve mesleki faaliyetlerin nasıl yönlendirildiğini ve yurt dışındaki ticaret Odalarının çalışma şekillerini görme ve analiz edilmesini sağlamak amacıyla 12-16 Şubat 2016 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne iş ve kültür gezisi düzenledi.

Biga TSO’nun yurtdışı iş gezileri kapsamında 30 üyesi 12-16 Şubat 2016 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin ve orta doğunun ekonomik ve sosyal merkezi Dubai’de ikili iş görüşmeleri yapılarak çeşitli bağlantıların temelleri atıldı.

Biga TSO Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Şanlı, Genel Sekreter Mustafa Mutlu ve Oda üyelerinin yoğun olarak katıldığı gezide 15 Şubat 2016 günü Dubai Türk İş Konseyi Genel Sekreteri Doğu Can Temel’in katıldığı karşılıklı yatırım ve işbirliği toplantısı gerçekleştirildi.

Dubai Türk İş Konseyi Genel Sekreteri Doğu Can Temel tarafından Biga TSO heyetine, Türk İş Konseyi’nin Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki faaliyetleri, Dubai’deki yatırım olanakları, serbest bölgeler, fırsatlar ve tehditler ile ülke ekonomisi hakkında detaylı bilgi verildi. Biga TSO heyeti adına Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Şanlı Biga’nın ve bölgenin güçlü olduğu sektörleri, işbirliği olanaklarını ve Biga’nın ekonomik değerlerini anlattı.

Biga TSO heyeti tarafından 16 Şubat 2016 günü Dubai’de faaliyette bulunan bulunan Bursalı iş adamı Hasan Baş’ın sahibi olduğu Anatolia General Trading L.L.C. şirketi ziyaret edilerek, bölgede bulunan Türk yatırımcılar ve bölgedeki yatırım ve işbirliği olanakları hakkında detaylı bilgiler alındı.

Biga TSO Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Şanlı yaptığı açıklamada, “Dubai’ye düzenlemiş olduğumuz iş gezisi ile burada çeşitli iş görüşmeleri yapma, yatırım fırsatları ve Dubai’deki iş olanakları ile finansman imkânları hakkında bilgi edindik. Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak yurt içi ve yurt dışı iş gezileri düzenliyoruz. Yaptığımız faaliyetlere olan talepler her seferinde bir öncekinin önüne geçiyor; bu da bizim çalışma azmimizi artıyor. Biga Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine hizmet etmek için elimizden geleni var gücümüzle yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Şanlı konuşmasının devamında; “Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak düzenlenen bu tür yurtiçi ve yurtdışı iş gezilerimiz bizler için birer fırsat ve umut kapısıdır. Bu geziler üyelerimizin hem ufkunu açmakta, hem de vizyonlarını artırmaktadır. Bu doğrultuda yurt içi veya yurt dışında tanıştığımız herhangi bir insan veya farklı bir sektör sizin bundan sonraki iş hayatınız için dönüm noktası olabiliyor. Ayrıca gezilerimize katılan üyelerimiz arasında güzel diyaloglar, dostluklar, birlik ve beraberlik duyguları ile işbirlikleri oluşabiliyor. Gezi sonrası üyelerimizden aldığımız geri dönüşlere baktığımızda, Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerçekleştirdiğimiz programın üyelerimiz açısından oldukça verimli geçtiği kanaatine vardık. Yapılan ziyaretler ile de körfez ülkeleri hakkında önemli bilgiler elde edinildi.”dedi.

Program, Dubai Türk İş Konseyi Genel Sekreteri Doğu Can Temel’e Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Şanlı tarafından Biga’ya özgü anı hediyesi takdim edilmesi ile son buldu.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi