Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2002501
Biga TSO'da yapılan 8.dönem girişimcilik eğitimi tamamlandı. PDF Yazdır e-Posta

Biga TSO'da yapılan 8.dönem girişimcilik eğitimi tamamlandı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen "UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ" sona erdi.

Biga TSO’da 11-20 Şubat 2016 tarihlerinde devam eden ve dokuz gün boyunca toplam 70 saat süren eğitime 25 girişimci adayı katıldı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Melih Akyıl: “Uygulamalı girişimcilik eğitimlerimiz tüm hızıyla devam ediyor.”

Biga TSO’da sona eren 8.dönem uygulamalı girişimcilik eğitiminin kapanış programına katılan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melih Akyıl yaptığı açıklamada; girişimciliğin önemine değinerek eğitimi başarıyla tamamlayan girişimcilere altın tavsiyelerde bulundu. Akyıl konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemiz tarihinde ilk defa uzun vadeli bir projeksiyonla 2023 hedeflerini belirledi. Bu hedefe ulaşmak için dünya ile rekabet içerisinde olacağız. Ülkemizin kalkınması için en büyük görevimiz üretmektir. Girişimci sayımız artarsa üretimimiz artacak, ihracatımız artacak istihdam artacak. Milli gelirimizi 2023’te 2 trilyon dolara yükselterek gelişmiş ülkelerle aramızdaki kişi başı milli gelir farkını kapatmak için de girişimci sayımızı artırmalıyız. Ülkemizin son dönemde kat ettiği mesafenin itici gücü, Türk insanının sahip olduğu girişimcilik ruhudur. Günümüz ekonomik şartlarında sadece üretmenin yeterli olmadığını bilmeliyiz. Katma değeri yüksek üretim ve yenilikçilik ayakta kalabilmenin şartlarıdır. Yeni fikirleri olan girişimcilerin şansı daha yüksektir. Odamızda düzenlenen 8.dönem uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla bitiren yeni girişimcilerimizin de buna önem vermeleri gerekmektedir” dedi.

Biga TSO’daki Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Eğitmen Sadık VURAL tarafından verildi.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi