Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2002500
BİGA TSO’DAN TİRE’DE İNCELEME GEZİSİ. PDF Yazdır e-Posta

BİGA TSO’DAN TİRE’DE İNCELEME GEZİSİ.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) 5.Meslek Komitesi (Tarım ve Hayvancılık Ürünleri Toptan ve Perakende Ticareti) tarafından 31 Mart 2016 tarihinde Türkiye’nin önde gelen kooperatiflerinden Tire Süt Kooperatifi’ne inceleme gezisi düzenlendi.

S.S. Tire Süt Müstahsilleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin İzmir/Tire’de bulunan merkezine ve işletmiş olduğu üretim ve pazarlama tesislerine yapılan ziyarete Biga TSO 5.Meslek Komitesi Başkanı Ayhan Güney, Meclis Üyesi ve 5.Meslek Komitesi Üyesi Özgür Yılmaz ile Meslek Komite Başkan Yardımcısı Hüseyin Durak katıldı.

Biga TSO heyetini çok sıcak ve samimi bir şekilde karşılayanS.S. Tire Süt Müstahsilleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük. Heyete kooperatifin kuruluş aşaması, çalışma şekli ve gelecek projeleriyle ilgili geniş bir sunum yaparak bilgiler verdi. Heyete sırasıyla süt işleme tesisi, et işleme tesisi, akaryakıt istasyonu, tarım aletleri marketi,  ilaj paketleme tesisi ile yem, gübre ve tohum deposu ve kooperatifin üyelerine sunduğu diğer imkânlar bizzat yerinde gösterilerek izahatlarda bulunuldu. Tire Süt Kooperatifinin üyesi olan müstahsillerinin bütün ihtiyaçlarını en uygun fiyata ve şartlarda sağladığı, kooperatifinin üretmiş olduğu ürünlerini de katma değerli bir şekilde fiyat/kalite yönünden en rekabetçi şartlarda piyasaya sunduğu yerinde gözlendi.

Biga TSO heyetince Tire Süt Kooperatifi Başkanı Sayın Mahmut Eskiyörük’e kooperatifleri ile ilgili bilgi ve tecrübelerini Biga’ya gelerek Oda üyelerine ve müstahsillere aktarmaları daveti olumlu karşılanarak evet sözü alındı.

Tire Süt Kooperatifi hakkında edinilen genel bilgiler ise şu şekilde özetlenebilir: Kooperatifin günlük 250 ton sütü var. Bu sütün 40 tonunu İzmir büyükşehir Belediyesine okul sütü ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtım anlaşmaları var. Kendi markaları olarak (Tire Pastörize Süt, Organik Süt, Organik Yoğurt, yoğurt, tereyağı ve ayran) 30 ton işliyorlar. Kapasite arttırım çalışmaları devam etmektedir. Geri kalan soğutulmuş sütü ise muhtelif firmalara iyi fiyattan pazarlıyorlar.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi