Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2002530
BİGA TSO İLE İNEBOLU TSO KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALADI. PDF Yazdır e-Posta

BİGA TSO İLE İNEBOLU TSO KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALADI.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) ile İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası (İnebolu TSO) arasında 02 Haziran 2016 Perşembe günü "Kardeş Oda ve İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler, projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesinin yanında sosyo-kültürel faaliyetlerde de birlikte hareket etmek, eğitim, iş geliştirme ve akreditasyon konularında işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen kardeş oda ve işbirliği protokolü Biga TSO hizmet binasında yapılan törenle imzalandı.

Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’ın teşrifleriyle yapılan Kardeş Oda ve İşbirliği Protokolü imza törenine Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Melih Akyıl ve Sedat Çakır, Meclis Kâtip Üyesi Cahit Tünğür, Yönetim Kurulu Üyeleri Furkan Şanlı ve Hasan Beypazarlı, Meclis Üyeleri Zekai Baş, Hakan Akın, İsmail Yavaş, Cüneyt Oflaz, Erden Sarıoğlu, Meclis Üyesi ve 8.Meslek Komitesi Başkanı Hüseyin Erdoğan, Meclis Üyesi ve 9.Meslek Komitesi Başkanı Recep Hızlı,2.Meslek Komitesi Başkanı Tevfik Başarır, 6.Meslek Komitesi Başkanı Erol Şener, ile Genel Sekreter Mustafa Mutlu katıldı.

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası adına ise protokol imza törenine İnebolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şakir İşeri, Meclis Başkan Yardımcısı Mete Yeni, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Emecen, Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent Yağcıoğlu ve Ahmet İşeri, Meclis Üyesi Mustafa Akdemir ve Genel Sekreter Melek Darende ile basın mensupları katıldı.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan: “İmzalanan Protokolle İki Oda Arasında Köprü Kurulacaktır”

Ülkenin iki güzide meslek kuruluşu arasındaki önemli bir imza törenine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başlayan ve protokol imza töreninde konuşan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Doğan; "Türkiye’nin ilk ve tek İstiklal Madalyasına sahip İnebolu’dan Bigamıza teşrif eden Türkiye’nin en köklü odalarından biri olan İnebolu Oda Başkanımıza, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi arkadaşlarıma bizimle kardeş oda olmak istedikleri için teşekkür ediyoruz. İmzalayacağımız bu anlaşma ile iki oda arasında köprü kurmuş olacağız. Odalarımız arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standardının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler gerçekleştirmek önceliklerimiz arasındadır. İşbirliğimiz ile daha kapsamlı etkinlikler ve projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesine katkı sağlamak asıl hedefimizdir" dedi.

Biga TSO'nun genel yapısından bahseden ve Biga hakkında bilgiler veren Doğan; “Biga, elverişli doğal yapısı, güçlü ulaşım bağlantıları, mevcut organize sanayi bölgesi, iş olanakları ve stratejik önemi ile Güney Marmara’nın gelişmeye açık ilçesi durumundadır. İlçemiz, artan yatırımlar ile istihdam ve sanayileşme bakımından Çanakkale’nin en gelişmiş bölgesi durumundadır.”  açıklamasında bulundu.

İmkânı Tecrübe ve Bilgi Birikimini Karşılıklı Olarak Paylaşmaya Hazırız

Doğan, konuşmasının son bölümünde İmza Protokolünün önemine değinerek; "Bu itibarla 'Kardeş Oda' olarak her türlü yardımı, imkânı, tecrübeyi ve bilgi birikimini karşılıklı paylaşmaya hazırız. Yönetim kurulu ve Meclis Üyelerimizle birlikte çalışmalarda ortak hareket etmek isteriz. Biliyoruz ki Dünyada bölüşünce artan tek şey bilgidir. İmzalayacağımız protokolün her iki ayrı Oda adına hayırlı olmasını ve bölgelerimiz için verimli geçmesini temenni ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

İnebolu’nun sahip olduğu imkânlardan ve barındırdığı avantajlardan sözeden İnebolu TSO Başkanı Şakir İşeri; “Sayın başkan ve yönetimi gerçekten bizi çok sıcak ve samimi bir şekilde karşıladılar, öncelikle kendilerine çok teşekkür ediyoruz. İnebolu ve Biga’nın sanayi, ticaret ve turizm sektörlerinde, kültürel ve sosyal yaşamında birlikte hareket etmelerini sağlayacak ve her şeyden önemlisi işbirliği yaparak projeler üretecek bir birlikteliğin temellerini atıyoruz. Biz İnebolu TSO olarak işbirliğini ve paydaşlığı çok önemsiyoruz. Bugün ‘Kardeş Oda’ olacağımız Biga TSO ile yeni bir işbirliğine hazırlanırken, Ülkemiz ekonomisi ve üyelerimize yarar sağlayacak hizmetleri birlikte yapacak olmanın da heyecanını yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından her iki Oda arasında hazırlanan "Kardeş Oda ve İşbirliği Protokolü" imzalandı.

İmza töreni her iki heyetin günün anısına birbirlerine karşılıklı olarak plaket ve hediyeler takdim etmesiyle son buldu.

İşbirliği protokolü imza töreni öncesinde Biga TSO Başkanı Şadan Doğan başkanlığındaki Biga TSO heyeti tarafından İnebolu TSO heyetine DOĞTAŞ Mobilya’nın üretim tesisleri, İÇDAŞ’ın Değirmencik ve Bekirli’de bulunan demir-çelik, enerje ve tersane yatırımları ile Biga Organize Sanayi Bölgesi gezdirilerek, Biga’nın sanayisi, tarımı ve hayvancılığı başta olmak üzere yatırım ve iş olanakları hakkında bilgiler aktarıldı.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi