Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:648
İçerik Okunma:2025479
BİGA TSO DEMOKRASİ NÖBETİ’NDE… PDF Yazdır e-Posta

BİGA TSO DEMOKRASİ NÖBETİ’NDE…

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO), demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara ikramda bulundu.

Biga TSO, darbe girişimine karşı Biga hükümet meydanını boş bırakmayarak, 15 Temmuz gecesi başlatılan milli irade nöbetine devam eden vatandaşlara, pilav ve ayran ikram ederek destek oldu. Yönetim Kurulu Başkanı, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, Oda üyeleri ve Oda personelinin de katıldığı demokrasi nöbetinde Biga TSO Başkanı Şadan Doğan “Demokrasi bizim tek vazgeçilmezimizdir” dedi.

 

Programda bir konuşma yapan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Doğan, 15 Temmuz gecesinin Türk demokrasi tarihinin en karanlık gecesi olduğunu söyledi. Türk milletinin gösterdiği direnişle sadece darbe girişimini püskürtmediğini, aynı zamanda darbe deyimine de büyük bir darbe indirdiğini belirtti.

Meclisin darbecilere direndiğini de hatırlatan Doğan, “Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece gazi unvanını bir kez daha hatırlatan meclisimizle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Doğan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Sevgili Bigalılar, Çok değerli basın mensupları, Hepinizi şahsım ve Biga Ticaret Sanayi Odası meclisi adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin birliğine ve demokrasimize karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsü halkımızın engin ferasetiyle geri püskürtüldü. Milletimiz, demokrasiye karşı uzanan elleri, sokağa çıkarak kırdı ve darbecilere geçit vermedi. Şehitlerimiz oldu. Hepsini rahmetle anıyorum. Ruhları şâd olsun. Mekânları cennet olsun. Yaralılara acil şifalar diliyorum.

15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Bu hain kalkışmanın başarısız olması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur.

Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyorum.

Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK'nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz.

Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız.

Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız.

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.

DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ, MİLLİ İRADE GÜCÜMÜZ, KARDEŞLİĞİMİZ GELECEĞİMİZ...

Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmazsın.”

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi