Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:647
İçerik Okunma:1992802
BİGA TSO MÜŞTEREK MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDI. PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 20 Şubat 2017 08:12

BİGA TSO MÜŞTEREK MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDI.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kasım ayı Meclis toplantısı ve 2016 yılı ikinci Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı 08 Kasım 2016 tarihinde Odanın yeni hizmet binasında yapıldı.

Biga TSO Meclis Başkan Vekili Jale Kırbaş’ın yönetttiği meclis toplantısı oturumunda Ekim ayı gelir-gider durumu görüşüldü. 15 Temmuz belgeseli izlendi ve ardından Müşterek Meslek Komiteleri toplantısına geçildi.

Biga TSO’nun 2016 yılı 2’nci müşterek meslek komiteleri toplantısına Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Başkan Yardımcısı Feti Toprak, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi H.Fikri Sezer, Genel Sekreter Özgür Carlı, Biga TSO yönetimi, meclisi ve meslek komite üyelerinin yanısıra çok sayıda basın mensubu katıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu gözlenen toplantıda önemli gündem maddeleri görüşüldü. Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı ŞadanDOĞAN’ın oturum başkanlığını yaptığı toplantıda meslek komite başkanlarının tümüne söz verilerek meslek grupları ve sektörleriyle ilgili görüş ve önerileri dinlendi.

Biga TSO Başkanı DOĞAN yaptığı açılış konuşmasında “Sayın Belediye Başkanım, Sayın Meclis Başkanım, kardeş odamız Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın değerli başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, değerli Meslek Komitesi Başkanlarımız ve çok kıymetli meslek komitesi arkadaşlarım, Basınımızın seçkin temsilcileri; yeni hizmet binamızda yapmış olduğumuz bu ilk toplantımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. TOBB kanunumuz gereğince 6 ayda bir yapmamız gereken müşterek meslek komiteleri toplantımızı başlatıyorum. Öncelikle Odamızın 2016 yılı ikinci Müşterek Meslek Komiteleri toplantısına katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi bir önceki müşterek meslek komiteleri toplantımızı 12 Nisan 2016 tarihinde yapmıştık.

Değerli arkadaşlar, yine bildiğiniz gibi 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin birliğine ve demokrasimize karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsü halkımızın engin ferasetiyle geri püskürtüldü. Milletimiz, demokrasiye karşı uzanan elleri, sokağa çıkarak kırdı ve darbecilere geçit vermedi. Şehitlerimiz oldu. Hepsini rahmetle anıyorum. Ruhları şâd olsun. Mekânları cennet olsun. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ, MİLLİ İRADE GÜCÜMÜZ, KARDEŞLİĞİMİZ GELECEĞİMİZ... diyoruz. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.” dedi.

Başkan Doğan konuşmasının devamında, son sekiz aylık dönemde üyelerimizden ve meslek komitelerimizden gelen talepler doğrultusunda yürüttüğümüz bazı çalışmalar ve gerçekleştirdiğimiz faaliyetler, açılan-kapanan işletmeler, yeni hizmet binası ile ilgili süreci, Biga Fuarı, Biga tarım ve hayvancılık konseyi faaliyetleri, Biga STP çalışmaları, mesleki yeterlilik sınavları, Demokrasi nöbeti, eski başkanlarla yapılan toplantı, markalaşma çalışmaları, Oda tarafından yürütülen faaliyetler, projeler, yapılan eğitim ve seminerler, fuar ziyaretleri, girişimcilik eğitimleri, Oda yayınları, üye ilişkileri, oda/borsa ve paydaşlarla etkileşim, TOBB, bakanlık ve ilgili kuruluşlarla ilişkiler, ticaret ve sanayi şurasında dile getirilen beş sorun ve çözüm önerisi, İSO 500’e giren Oda üyeleri, Odanın hukuk müşavirliği hizmeti, sosyal sorumluluk faaliyetleri, kalite ve akreditasyon çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Doğan, yeni hizmet binası ile ilgili yaşanan inşaat ve hukuki süreç ile binanın kullanım alanları, irtifak ve kat mülkiyeti gibi konularda detaylı bilgiler verdiği konuşmasında, yeni hizmet binasının yapımında emeği geçen eski başkan ve yöneticilere, meclis üyelerine, bugünkü yönetim ve meclis üyelerine, meslek komite üyelerine, inşaat komisyonu üyelerine, oda üyelerine ve katkı sunan başta belediye başkanı olmak üzere tüm kişi ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür etti.

7-9 Ekim tarihlerinde yapılan 11.Biga Fuarı ile ilgili sonuçları değerlendiren Fuar Komite Başkanı Cüneyt Oflaz; “Biga markasına değer katmak için, Odamız öncülüğünde Biga Belediyesi, Biga Ticaret Borsası, Biga Ziraat Odası, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Biga’daki üretici birlikleri ve kooperatiflerimiz ve fuar organizatörü Renkli Fuarcılık Limited Şirketi ile BİGA FUARI’nınonbirincisini 07-09 Ekim tarihlerinde ulusal ve uluslar arası ölçekte 127 firma, kurum ve kuruluşun katılımı ve yaklaşık 107 bin kişinin ziyareti ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz. 7-8-9 Ekim’de Biga’dayızsloganıylahazırlık çalışmalarınabaşladığımızBiga Fuarı’nın hem açılışına gelerek, hem de üyelerinizin ziyaret etmesini sağladığınız ve ayrıca stand açarak destek verdiğiniz için şükranlarımızı sunuyoruz. Biga Belediyesi’nin 20 bin metrekarelik kapalı fuar alanında, Biga Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde düzenlediğimiz fuarımızın kurumsallaşması için gösterdiğimiz çabaların sonucunu aldık diye düşünüyoruz. Bu amaçla oda üyelerimize, birlikte olmaktan kıvanç duyduğumuz kardeş oda ve borsalarımıza ve değerli yöneticilerine katkılarından ve katılımlarından dolayı ayrıca müteşekkiriz. Başta sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve değerli meslek kuruluşu başkanlarından, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli yöneticilerinden önümüzdeki yıldan itibaren katkı ve desteklerinizi her yönüyle artırarak bu etkinliğe katılmanızı arzu ediyoruz.” dedi.

Meslek Komitesi başkanları da söz alarak, yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgiler verdi ve Yönetim Kurulu'na taleplerini iletti.

1.Meslek Komitesi Üyesi Zekai Baş: Gıda imalat sanayii sektörü ile ilgili genel değerlendirmelerde bulundu.

2.Meslek Komitesi Başkanı Tevfik Başarır: Dericilik işletmelerinin sorunlarını masaya yatırdıklarını, çözüm noktasında Oda yönetiminin ve Belediyenin göstermiş olduğu duyarlılığa ve hizmet binasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

3.Meslek Komitesi Başkanı Gürol Gençoğlu: Biga TSO yeni hizmet binası ile ilgili yapım sürecinin tüm aşamalarında yer aldığını belirtti ve zorunlu hale gelen mesleki yeterlilik sınavlarını Biga’da yaptıklarını, bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

4.Meslek Komitesi Başkanı Birkan Gugul: Dünya Süt günü etkinliğini düzenledik. Ulusal zincir mağazaların çok sayıda olmasından yerel esnaf olumsuz etkilenmektedir. Tüm perakendeci üyelerimizin katılımı ile önümüzdeki günlerde bir istişare ve ortak akıl toplantısı düzenlemeyi planlıyoruz.

5.Meslek Komitesi Başkanı: Tarım ve hayvancılık konseyini oluşturduk ve Mart ayından bu yana toplantılar düzenliyoruz. Tire Süt Kooperatifi başkanını Biga’ya davet ettik ve seminer yaptık. Çok geniş bir katılım oldu. Kırsal kalkınmada, tarımsal kalkınmada örnek olarak gösterilen Tire süt kooperatifi modelini Biga’da da hayata geçirmek için çalışmalarımız sürüyor.

6.Meslek Komitesi Başkanı Erol Şener: Galericiler sitesi ve araç muayene istasyonu kurulması için toplantı düzenledik. Galericiler sitesi için yer tespiti yaptık, yer sahibi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda belediye başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Bundan sonra gündemimizde kamyon garajı olacak. Bu konuda da belediyenin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Biga’ya böyle güzel bir eserin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

7.Meslek Komitesi Üyesi Jale Kırbaş: Gündemimizde 15-18 Aralık’ta Biga düzenleyeceğimiz Alışveriş Günleri bulunuyor. Bunun için çalışmalarımız Belediyemiz ve diğer ilgili odalar ile sürüyor.

8.Meslek Komitesi Başkanı Hüseyin Erdoğan: Mobilya ve hizmet sektöründe aşçı, aşçı yardımcısı gibi eleman sıkıntısı çekiliyor. Bunun için endüstri meslek lisesi ve meslek yüksek okulunda ilgili alanların açılması için yönetim kuruluna iletildi. Cep telefonu gibi ürünlerin tekrar taksitle satışa sunulması ve kredi kartına taksit yapılması memnuniyet vericidir.

9.Meslek Komitesi Başkanı Recep Hızlı: Bu güzel ve modern tesisi Biga’ya kazandıran başta yönetim kurulu başkanı ve tüm emeği geçenleri kutluyorum. Emlak müşavirleri ve sigorta acentelerimizin sorunlarını ve taleplerini istişare etmek amacıyla toplantılar düzenledik. Görüşülen konuları yönetime ilettik.” dedi.

Toplantının son bölümünde kürsüye çıkan Karacabey TSO Başkanı Naci Güncü Biga TSO meslek komite üyelerine hitaben yaptığı konuşmada; “Kardeş odamız Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu mutlu gününde yanlarında olmayı arzu ettik. Yeni hizmet binanızın hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Son olarak kürsüye gelen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, “belediye olarak yürüttükleri proje ve çalışmalardan söz ederek, tarım ve ticaretten, yavaş yavaş sanayi kentine evrilen Biga’da tüm meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi. Bundan sonraki süreçte Biga’nın girişlerinde ekonomik, kültürel ve sosyal yapısını, yöresel ürünleri tanıtmayı amaçlayan bir çalışma düşünüyoruz. Biga Fuarı her yıl kalitesini artırmaya devam ediyor. Bu bizleri sevindiriyor.” dedi.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi