Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2003874
TOBB NEFES KREDİSİ BİGA TSO’DA ANLATILDI. PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 20 Şubat 2017 09:21

TOBB NEFES KREDİSİ BİGA TSO’DA ANLATILDI.

Biga TSO ve Biga Ticaret Borsası üyesi KOBİ’lere yönelik "TOBB Nefes Kredisi" bilgilendirme toplantısı 14 Aralık 2016 Çarşamba günü Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.

TOBB Nefes Kredisi bilgilendirme toplantısına Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fahrettin Deniz, Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Baş, Ziraat Bankası Biga Şube Müdürü Ebru Gür, Denizbank Biga Şube Müdürü Muammer Tepeli, Biga Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil Erol, Biga TSO Genel Sekreteri Mustafa Mutlu ve basın mensupları katıldı.

Katılımcıların "TOBB Nefes Kredisi" ile ilgili bilgilendirildiği toplantıda; “İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimiz olan KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleridir. Bu nedenle, Ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, “TOBB NEFES KREDİSİ” adı altında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile çatı kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında protokol imzalanmıştır.

Bu protokolün hedef kitlesi olan odamız ve borsamız üyeleri, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş.’nin şubelerine başvuruda bulunarak kredi kullanabileceklerdir. Bu itibarla;
a) Üyelerimizin kullanacağı kredinin vadesi 12 ay olup, Aylık Eşit Taksitli olarak kullandırılacaktır. Vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir.
b) Kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,825, yıllık %9,90’dır.
c) Kredi azami limiti 50.000,00.- (
Ellibin TL)’dir.
d) Kredi değerlendirme sürecinde TOBB ve odamız kredi talep eden firmalar üzerinde herhangi bir kredi onayına iştirak etmeyecek, referans vermeyecektir.
e) Protokol imzalanan bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek 250.-TL ile Hazine Müsteşarlığının talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep edilmeyecektir.
f) Oda ve borsa üyeleri TOBB Nefes Kredisi’ne başvurabilmek için öncelikle odamızdan ve borsamızdan açıklama olarak “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir.” ibareli faaliyet belgesi alacaklardır. (Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir.) Daha sonra üyelerimiz T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş.’
nin Biga’da bulunan herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile müracaat edecektir.
g) Kampanya kapsamında kredilendirme işlemlerine 12.12.2016 tarihinde başlanacak olup, kredi başvurusunda bulunmak isteyen üyelerimizin yukarıda belirtilen işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmesi gerekmektedir.” açıklamasında bulunuldu.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi