Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:647
İçerik Okunma:1995383
Biga TSO’da Meslekî Yeterlilik ve İstihdam Toplantısı Yapıldı. PDF Yazdır e-Posta
Perşembe, 23 Mart 2017 10:33

Biga TSO’da Meslekî Yeterlilik ve İstihdam Toplantısı Yapıldı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda 16 Mart 2017 Perşembe günü Biga TSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği” toplantısında Bigalı iş adamlarına 5544 sayılı kanun ile yürürlüğe giren, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanlar tarafından alınması zorunlu hale gelen Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin kapsam ve süreçleri ile "Çalışma Hayatında İstihdam Seferberliği" kapsamında İŞKUR tarafından sağlanan destekler ile ilgili bilgiler verildi.

Toplantının başındaÇanakkale Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası arasında “Hizmet Noktası” protokolü imzalandı. Protokol ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin İŞKUR hizmetlerinden Biga TSO bünyesinde oluşturulacak hizmet noktasından yararlanabilmesi amaçlanıyor.

Biga TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melih Akyıl ve Çanakkale İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke’nin imza koyduğu protokol ile TSO üyelerine büyük kolaylık sağlanıyor.

Biga TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melih Akyıl protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, “İŞKUR’un bir şubesi olacak şekilde bu hizmetin Odamızda açılacak bir “Hizmet Noktası”nda yürütülecek olmasından büyük mutluluk duymaktayız. İŞKUR ile böylesi ortaklaşa yürütülecek projeyle üyelerimiz İŞKUR ile ilgili mevzuatlarda doğrudan bu hizmet noktasına gelerek bilgi alabilecek ve işlem yaptırabilecekler” dedi.

Mesleki yeterlilik belgesi ve çalışma hayatında istihdam seferberliği kapsamında düzenlenen ve Sınav ve Belgelendirme faaliyetleri, Tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ve istihdam teşviklerinin anlatıldığı seminere Çalışma ve İş Kurumu Çanakkale İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke, TOBB Reel Sektör Ar-Ge ve Uygulama Dairesi KOBİ Araştırma ve Danışmanlık Merkezi Müdürlüğü’nden Sıla Kazan Süer ve Mehmet Evren Yücel ile Biga TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melih Akyıl, Biga TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, oda/borsa üyeleri ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Çok yoğun bir katılımın olduğu gözlenen toplantının açılışında konuşan Biga TSO Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Gençoğlu; “Milli istihdam seferberliği kapsamındaki istihdam teşvikleri ve mesleki yeterlilik belgesi ile ilgili bilgilendirme toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize sağlanan istihdam destekleri ve mesleki yeterlilik belgesi hakkında sizleri bilgilendirmek amacıyla düzenlemiş olduğumuz seminerimize katılımlarınızdan dolayı sizlere Yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlatılan istihdam seferberliğinin detaylarını görüşme, daha iyi bilgilenme adına toplandık. Bu konularla alakalı detaylı bilgileneceğiz. Toplantının Biga iş dünyasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Konuklarımız sizlerle değerli bilgiler paylaşacaklar ve sorularınıza cevap verecekler. Kendilerine huzurlarınızda şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi