Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2001608
BİGA TSO BAŞKANI DOĞAN TOBB AB UYUM KOMİSYONU TOPLANTISINA KATILDI. PDF Yazdır e-Posta

BİGA TSO BAŞKANI ŞADAN DOĞAN TOBB AB UYUM KOMİSYONU TOPLANTISINA KATILDI.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 73. Genel Kurulu öncesinde, TOBB bünyesindeki komisyon ve kurullar, TOBB Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla ayrı ayrı toplandı.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nun 23 Mayıs 2017 tarihinde TOBB Birlik Merkezi/Ankara’da yapılan toplantısına katıldı.

Toplantıya komisyon üyeleri, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ç.Ali KOPUZ ve TOBB AB Dairesi Başkanlığı yetkilileri katıldı.

TOBB Avrupa Birliği Uyum Komisyonu toplantısında Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambers) ile ilişkiler, başta Almanya ve Fransa olmak üzere, AB’nin önde gelen ülkeleriyle ikili ilişkiler, Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri Projesi, Suriyeli sığınmacıların ekonomiye entegre edilmesi ve Türkiye-AB İş Diyaloğu Projesi konuları ile son gelişmeler ve komisyonun çalışmaları değerlendirildi.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun Türkiye-AB ilişkilerinde diyaloğa son derece ihtiyaç olunan bir dönemde, Türkiye-AB İstişari Komitesi toplantısına Türkiye’de ev sahipliği yaptığına dikkat çekilen toplantıda, AB üyelik sürecinin, özellikle 2002 yılından beri Türkiye’nin iktisadi ve siyasi dönüşüm çabalarına ciddi katkılar sağladığı ve AB üyeliğinin Türkiye için stratejik bir tercih olduğu dile getirildi.

Komisyon toplantısında ayrıca, Avrupa Birliği sürecinin ortak çıkarlar temelinde devam etmesi; var olan sorunların çifte standarttan uzak durularak hakkaniyetle ele alınması, vize konusunda ortak bir çözüm temeli bulunması, Suriyeli sığınmacılarla ilgili var olan mutabakat çerçevesinde Türkiye’ye gerekli kaynak akışının sağlanması, gümrük birliğinin modernizasyonu müzakerelerinin artık başlatılması ve AB’nin bunun için gerekli karar sürecini tamamlaması gerektiği görüşleri ifade edildi.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi