Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:647
İçerik Okunma:1995438
AHİLİK HAFTASI PROGRAMI PDF Yazdır e-Posta

BİGA TSO BAŞKANI ŞADAN DOĞAN ÇANAKKALE’DE AHİLİK HAFTASI PROGRAMINA KATILDI.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan bu yıl 18-24 Eylül 2017 tarihlerinde 30’ncusu kutlanan Ahilik Haftası kapsamında 20 Eylül 2017 Çarşamba günü Vali Orhan Tavlı’nın düzenlediği programa katıldı.

Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın evsahipliğinde Deniz Polisevi’nde düzenlenen programa Biga TSO Başkanı Doğan’ın yanısıra Çanakkale merkez ve tüm ilçelerinden esnaf ve sanatkarlar odaları ve birliklerinin başkan ve yöneticileri ile Çanakkale TSO yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterler ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Biga TSO Başkanı Şadan DOĞAN; “Öncelikle Ahiliğin ne demek olduğunu iyi bilmek gerekir. Ahilik, Ahi Evran-ı Veli tarafından kurulan esnaf dayanışma teşkilatıdır. Ayrıca günümüzde esnaf odalarına benzer işlevleri olan Ahilik iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin ve yardımseverliğin kısacası bütün güzel huyların birleştiği bir düzendir.

 

Geçmişimizden günümüze kadar yaşattığımız Ahilik Haftasını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olan, esnaf ve sanatkârlarımızın, ülkemizin hemen her bölgesinde kurdukları meslek örgütleriyle yaşatılarak ticari işletmelere ve mesleki örgütlere rehberlik etmeye devam edecektir. Ayrıca vicdanlara hitabeden Ahilik geleneği, meslek erbabı esnaflarımız aracılığıyla, geçmişten geleceğe ışık tutmaya devam edecektir.

Son olarak bu anlamlı haftada belirtmek istediğim en önemli husus, birlik ve beraberliğimizin daimi olmasını diliyor, esnaf ve sanatkârlarımızın ahilik haftasını kutluyorum” dedi.

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi