Arama Yap

E-Mail Bülteni

   İstatistikler

Kategori:20
İçerik:649
İçerik Okunma:2001604
Biga TSO’da e-belge dönemi başladı. PDF Yazdır e-Posta

ELEKTRONİK BELGE DAĞITIM SİSTEMİ ve ONLINE AİDAT ÖDEME BİGA TSO'DA HAYATA GEÇİRİLDİ.

Biga TSO’da e-belge dönemi başladı.

Sayın Üyemiz,

İş dünyasına büyük kolaylık sağlayan e-belge sistemi Odamızda hayata geçti.

Oda üyelerimize kesintisiz hizmet verebilmek amacıyla, Elektronik Belge Dağıtım Sistemi Projesi (EBDS) Biga TSO'da hayata geçirildi.

“EBDS SON DERECE GÜVENLİ”

“e-imza, elle atılan imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir. Doğal olarak, e-imzanın güvenirliği şifrelenmiş olmasından kaynaklanır. Bu sistem, şifrelenmiş verileri gönderen bilgisayar ile bu şifrelemeyi çözebilen alıcı bilgisayar arasında çalışır. Gönderenin şifreleme işlemi ile alıcının doğrulama işlemi verinin güvenli bir kaynaktan geldiğini gösterir.”

“EBDS ile e-belge dönemine geçilmesi üyelerimiz için son derece güzel bir projedir. Elle atılan ıslak imza gibi kullanılabildiği için, internette her türlü resmi işlemin, hem zamandan hem de kâğıttan tasarruf edilerek ve elektronik ortamda arşivlenerek yürütülmesine olanak sağlar. Bugüne kadar vermiş olduğumuz hizmetlerimizde; Üyelerimiz kurumumuza gelerek ıslak imzalı belge almakta ve bunları çeşitli kurumlara işlem amacıyla sunmaktaydı. Bu süreçler, kurumumuzun yoğun olduğu dönemlerde üyelerimiz açısından istenmeyen zaman kaybına sebebiyet vermekteydi. 7x24 e-belge projesinde; Oda Sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi, Ortaklık Durum Belgesi, Yetki Belgesi ve Ticari İkametgâh Belgelerini Üyelerimize elektronik ortamda, elektronik imzalı olarak verebileceğiz. Belgenin güvenliği için belgenin altındaki karekod yardımı ile belgenin doğruluğu tespit edilebilmekte. Ayrıca belge taleplerinin ödemeleri Sanal POS üzerinden kredi kartı ile yapılabilmekte.”

“TOBB tarafından sağlanan hizmet odaklı bu proje, Odamızın üyelerinin hizmetine açılmıştır. Bu proje tüm üyelerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Üyelerimiz, Odamız internet (www.bigatso.tobb.org.tr) sitesinden bu uygulamaya ait linkten https://ebelge.tobb.org.tr giriş yapabilirler. Odamızın Adını, Firmasının vergi numarasını, firmasının oda sicil kayıt numarasını ve Firma yetkili kişisinin T.C. Kimlik Numarasını girerek işleme devam etmekte ve doğrulama işlemi yapabilmektedir. Doğrulanan bu bilgilerden sonra yetkili kişinin Odamız Üyelik sisteminde tanımlı olan cep telefon numarası ve yetkili kişinin e-mail adresini de girerek sisteme kaydı tamamlamaktadır."

e-belge için tıklayınız…
https://ebelge.tobb.org.tr/loginform.php

hızlı aidat ödeme için tıklayınız…
https://ebelge.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.php

Saygılarımızla,

Şadan DOĞAN
Yönetim Kurulu Başkanı

BİGA TİCARET ve SANAYİ ODASI
Biga Chamber of Commerce and Industry
İstiklâl Mah. Kevser Özengil Cad. No: 16
17200 BİGA - ÇANAKKALE
Tel. : +90 286 316 48 88 - 333 00 50
Fax : +90 286 316 32 38
E-Mail: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Web : www.bigatso.tobb.org.tr

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


  


 


 tobb hizmetleri hk
 

  

 

Copyright © 2018 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi