Arama Yap

E-Mail Bülteni


 


    


İstatistikler

Kategori:20
İçerik:478
İçerik Okunma:1499558
Kalite ve Akreditasyon PDF Yazdır e-Posta

 

 

 

 

 

ODA / BORSA AKREDİTASYON SİSTEMİ

https://www.tobb.org.tr/AkreditasyonKuruluSekreterligi/Sayfalar/AnaSayfa.php

 

Akreditasyon Sistemi nedir?

Sistemin amacı, Türk Oda/Borsa Sisteminin; Oda/Borsalarımız arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda/Borsa Sistemimizin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, Oda/Borsa Sistemlerinin birbirine yakınlaşmanın sağlanması suretiyle Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasıdır.


Bu çerçevede, Birliğimiz;  EUROCHAMBRES ve İngiltere Ticaret Odası (British Chamber of Commerce) işbirliği çerçevesinde İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamalarını dikkate alarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modelini geliştirmiş ve 2005 yılına kadar projeyi İngiltere Ticaret Odası ile birlikte yürütmüştür.


Oda Akreditasyon Modeli 2005 yılından itibaren Birliğimiz tarafından yürütülmüş olup,  2008 yılında yapılan çalışmalar sonucunda Borsalar da sürece dahil edilmiş ve model kapsamındaki çalışmalar TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi olarak uygulanmaya başlamıştır.


2009 yılında TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sisteminin etkinliğinin gözden geçirilmesi ve İngiltere Ticaret Odası’nın hazırladığı “2008 Akreditasyon Kılavuzu”nun tüm Oda/Borsalar tarafından uygulanabilirliğinin tespiti amacı ile İngiltere Ticaret Odası ve Birliğimiz uzmanları 9 ay süren bir çalışma yapmış, bu çalışma sonucunda da “2010 Akreditasyon Kılavuzu” yayınlanmıştır.

Bugüne kadar,12 Dönemde 250Oda/Borsa ve 2 Şube akredite edilmiştir.13. Dönem 28Oda/Borsa ve 2 Şubenin akreditasyon çalışmalarına ise halen devam edilmektedir.


Akreditasyon Sistemine dahil olmak isteyen Oda/Borsaların, öncelikleAkreditasyon Kılavuzu’nu dikkatli bir şekilde okumaları ve öncelikli olarakBaşvuru Formuolmak üzere sistem kapsamında uygulanmakta olan tüm formları incelemeleri önemle tavsiye edilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En Son Haberler

Developed by JoomVision.com
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8

Web sitemizi nasıl buldunuz?

Web sitemizi nasıl buldunuz?
 


 

  

 

 

 

 


 tobb hizmetleri hk


  

 

 

 

Copyright © 2011 Biga Ticaret ve Sanayi Odasi